O BLOGU

Cześć,

Gdy miałam około 8 lat, dostałam od mamy pierwszą płytę, a niedługo później rodzice sprawili mi mój własny magnetofon, w którym mogłam ją odtwarzać w kółko. Mam ten album do dziś. Chociaż teraz patrzę na niego z lekkim zażenowaniem i ironicznym uśmiechem, wiem, że to on znalazł się pierwszy na półce. Zapoczątkował całą kolekcję.
Dziś stoi tam ponad 200 krążków, w czasami skrajnie różnych. Tam znajduje się historia mojej pasji, którą układałam powoli, nie wiedząc nawet, że stanie się dla mnie tak istotną. A gdy masz pasję, chcesz się nią z kimś podzielić. Z kimkolwiek. Chcesz mówić o niej w nieskończoność, chcesz, by ktoś też tego słuchał.

Blog ORBITA DŹWIĘKÓW (wcześniej: Reckless Serenade) powstał właśnie z tej potrzeby – dzielenia się odczuciami muzycznymi i interakcji z osobami, które też są na muzykę wrażliwe.
Pierwsza z recenzji powstała niezwykle niespodziewanie i spontanicznie. Tkwiąc w przekonaniu, że pisanie takich rzeczy nie jest dla mnie, nagle po prostu ze mnie wypłynęła. Nie była idealna – do teraz zresztą one nie są – ale była moja. A za nią druga, trzecia i kolejne. Z pewnością istotnym punktem tego cyklu pisania był moment, gdy jakimś sposobem zostałam częścią redakcji portalu All About Music. AAM dało mi wiele możliwości, których nie oczekiwałam zakładając tego bloga. A przy okazji motywuje, by robić to, co robię coraz lepiej.

Prywatnie jestem wiecznie nieusatysfakcjonowaną studentką dwóch kierunków – publikowania współczesnego oraz dziennikarstwa i medioznawstwa ze specjalnością z public relations i marketingu medialnego na Uniwersytecie Warszawskim. Fascynuje mnie nie tylko warstwa muzyczna sama w sobie, lecz także jej fizyczne wydanie, budowanie społeczności i bliskości z muzyką, wizerunki artystów i wszystko, co jest związane z szeroko pojętym biznesem muzycznym. Poza wszystkim okołomuzycznym, pałam fatalną miłością do marketingu, socjologii i kosmosu. Każdy mój dzień ratują memy, rytuał picia kawy i zdjęcia kotków z Internetu. Piszę, gdy pozwala mi na to czas, wena i ilość intrygujących wydań, które wpadną mi w ręce (albo raczej: uszy).

Pozwólcie mi zabrać was w ten nieuporządkowany, kosmiczny, muzyczny świat.

Kimkolwiek jesteś – dziękuję, że tutaj jesteś.
A.


/ FACEBOOK / INSTAGRAM / TWITTER / LAST.FM / ASKALL ABOUT MUSIC /

Dodaj komentarz